اسانس وانیل خوراکی

بی شک اسانس وانیل خوراکی پرمصرف ترین اسانس در عرصه صنایع غذایی می باشد. از انواع کیک و کلوچه و بیسکویت تا انواع بستنی ها و شکلات ها، اسانس وانیل خوراکی پایه اصلی این محصولات می باشد.

وانیل ها از خانواده گیاهان ارکیده می باشند. این گیاهان در مناطق گرمسیری آمریکای جنوبی و مرکزی و دریای کارائیب می رویند. از حدود قرن ۱۵ تا امروز بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ نوع مختلف از این گیاه در مناطق مختلف دنیا کشف و ثبت شدهاند. اما با گسترش استفاده از اسانس وانیل خوراکی در محصولات مختلف، قیمت این ماده با افزایش چشمگیری روبرو شد و استفاده از وانیل های مشابه طبیعی گسترش یافت.

در واقع استفاده از اسانس های طبیعی برای مصارف و شرایط صنعتی امروزی نه تنها از لحاظ اقتصادی به صرفه نمی باشد. بلکه با توجه به خاصیت و طبیعی بودن، ماندگاری مورد نیاز در این صنایع را دارا نمی باشد.

با در نظر گرفتن این درجه اهمیت و جایگاه ویژه، شرکت صنایع کیمیاگر آریان اسانس، اسانس های وانیل بصورت پودری و مایع، با کاربردهای متنوع و مختلف طراحی کرده است. این امر تا نه نتها نیاز صنعت بزرگ غذایی را در این حوزه برطرف می کند، بلکه با تولید محصولات تخصصی باعث بالا رفتن بهروری و کیفیت در زمینه تولید شده است.

موارد استفاده اسانس وانیل خوراکی

در محصولات پایه آردی استفاده از اسانس هایی با مقاومت حرارتی بالاتر دارای اهمیت ویژه ای است. از این رو با توجه به درجه حرارت های مختلف، صنایع کیمیاگر آریان اسانس، اسانس های وانیل پودری با کاربردهای متنوع طراحی کرده و به بازار مصرف عرضه کرده است. این اسانس ها بطور تخصصی برای بیسکویت ها، با مقاومت حرارتی بالا، برای کیک و کلوچه و شیرینی ها، با مقاومت مناسب و خنثی سازی طعمی و برای ویفر ها، با طعم دهندگی بالا طراحی شده اند.

از دیگر کاربردهای اسانس وانیل به خاصیت خنثی سازی و پوشش دهندگی آن می توان اشاره کرد. با در نظر گرفتن این خاصیت ویژه و نیاز محصولات آردی به خنثی سازی مواد اولیه، نه تنها باعث تولید محصولی با کیفیت می شود. بلکه در محصولاتی با طعم های دیگر با کاهش استفاده اسانس، باعث پایین آمدن قیمت تمام شده می شود.

از انواع کیک و بیسکویت تا بستنی‌ها و شکلات‌ها، گسترده نا محدود اسانس‌ وانیل خوراکی

در محصولات غیر آردی با توجه به حرارت پایین تر، طعم دهندگی مورد توجه طراحان طعم در صنایع کیمیاگر آریان‌اسانس قرار گرفته است. طعم آشنا، شیرین و دوست داشتنی در بستنی ها و طعم دلنشین، پوشانندگی و فراگیر در شکلات ها.

در این بین برای محصولاتی مانند انواع تافی ها، اسانس وانیل مایع با گستره طعمی متنوع و البته مقاومت حرارتی و ماندگاری طعم قابل توجهی طراحی شده اند.

این محصولات پخش شوندگی مناسب در انواع تافی داشته و باعث طعم دهندگی یکنواخت در تمام محصول میشود. در این مجموعه اسانس‌ها طعم دهندگی متنوع تری دارند. از این مجموعه می توان به اسانس های وانیل کره ای، وانیل خامه ای و وانیل شیری اشاره کرد.

مشاوره و فروش

شرکت صنایع کیمیاگر آریان اسانس با بیش از سه دهه فعالیت در زمینه طراحی و تولید اسانس های خوراکی، دارای گواهی نامه های معتبر در این زمینه و آزمایشگاه های مجهز و دانش روز دنیا، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره ای در زمینه انتخاب و مصرف اسانس در محصولات مختلف صنایع غذایی میباشد. کارشناس خبره تیم فروش بهمراه مجموعه تیم با تجربه آزمایشگاه های ما، در تمام فرآیند خرید و خدمات فنی در کنار شما هستند.

لینک های مرتبط:

فهرست