اسانس هندوانه

هندوانه یکی از پرطرفدارترین میوه های تابستانی محسوب می‌شود. جالب است بدانید ۹۲ درصد این میوه را آب تشکیلمی دهد. حتی رنگ بندی  هندوانه آن را به یکی از نمادهای تابستان تبدیل کرده است. از همین روی طراحی اسانس هندوانه برای طرفدارن این طعم امری پیچیده و مهم محسوب می‌شود. تازگی، سبزی و نت های عطری نزدیک به اسانسخیار از جمله نت‌های اصلی این اسانس می‌باشد.

بحث در مورد اسانس هندوانه از سال‌های دور بین دانشمندان مطرح بوده و روش‌ها و تکنولوژی‌های مختلفی در این مورد به کار گرفته شده اند. در ابتدا رایحه هندوانه به الکل‌های C6 و C9 ارتباط داده شده بود. این الکل ها به رایحه‌های سبز، شیرین و ملون مانند معروف هستند. دلیلی که این الکل‌ها بعنوان عامل اصلی رایحه هندوانه شناخته شده‌اند  این موضوع بود که در خلال آزمایش‌های انجام شده، واکنش آنزیمی تبدیل آلدهید به الکل رخ داد. آلدهیدهای مورد بحث در واقع عامل اصلی رایحه سبز-چمنی هستند و به آلدهید برگی “سیس-۳-هگزانال” معروف هستند. امروز ۳٫۶٫نونادینال بعنوان عاملاصلی اسانس هندوانه به حساب می‌آید.

اسانس هندوانه با توجه به ماهیت شیرین و سبزی که دارد، بیشتر در محصولات تابستانی مانند انواع بستنی و لبنیات کاربرد دارد.

 در کنار این محصولات انواع آبنبات، تافی و آدامس نیز از طعم هندوانه استفاده می‌کنند. البته طی سال‌های اخیر طعم هندوانه در تنباکو نیز طرفداران خاص و مشتاق خود را پیدا کرده است.

شرکت صنایع کیمیاگر آریان اسانس با بیش از سه دهه فعالیت در زمینه طراحی و تولید اسانس های خوراکی، دارای گواهی نامه های معتبر در این زمینه و آزمایشگاه های مجهز و دانش روز دنیا، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره ای در زمینه انتخاب و مصرف اسانس در محصولات مختلف صنایع غذایی میباشد. کارشناس خبره تیم فروش بهمراه مجموعه تیم با تجربه آزمایشگاه های ما، در تمام فرآیند خرید و خدمات فنی در کنار شما هستند.

 دسته بندی محصولات شرکت کیمیاگر آریان اسانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست