اسانس دارویی

بطور قطع اسانس دارویی حساس ترین دسته، در دسته بندی مصرف اسانس ها بشمار می آید. حساسیت این دسته زمانی مشخص می شود که بدانیم بعضی از اسانس ها بیش از ۵۰ ماده تشکیل دهنده دارند و برای استفاده از آنها در دسته دارویی باید تمام اجزاء آن و اثرات جانبی ها مورد بررسی قرار بگیرد. اسانس های استفاده ممکن است بصورت طبیعی یا شبه طبیعی و برای محصولات مختلفی از شربت ها، قرص های جویدنی، سوسپانسیون ها و یا حتی آدامس های دارویی مورد استفاده قرار گیرند.

داروها معمولا بعلت مواد اولیه دارویی فعال (APIs) دارای طعم و رایحه دلنشینی نیستند، از این روی استفاده از اسانس دارویی، یکی از راه حل ها برای مطبوع تر کردن آنها بشمار می آید. در این میان مهمترین گروه برای استفاده از داروهاییبا طعم و رایحه بهتر، کودکان هستند. تشویق کودکان برای مصرف داروهای تجویز شده شاید بدون استفاده از اسانس دارویی، کاری زمان گیر و طاقت فرسا باشد، اما به لطف این صنعت امروزه داروهای با انواع طعم های میوه و دوست داشتنی مانند پرتقال، موز، شاتوت، تمشک و توت فرنگی در دسترس قرار دارند.

اسانس های دارویی گذشته از قرص ها و شربت ها، در بخش بهداشت دهان و دندان هم کاربرد گسترده ای دارند. ازانواع دهان شویه، خمیردندان، نخ دندان، اسپری بوی دهان و قرص های خوشبو کننده دهان از جمله محصولاتی هستندکه از اسانس های خوراکی در آن ها استفاده می شوند. شاید نعنا و زیر شاخه هایش را بتوان اصلی ترین و پرمصرفترین اسانس در این بهش معرفی کرد، البته استفاده کمی از اسانس های لیمو، پرتقال و اکالیپتوس باعث تنوع طعمی دراین حوزه می شود.

شربتی با طعم کیک توت فرنگی، ویتامین با طعم واقعی پرتقال هیجان انگیز نیست؟

صنایع کیمیاگر آریان‌اسانس بعنوان تولیدکننده انواع اسانس خوراکی و طعم دهنده، افتخار همکاری با شرکت های داروسازی پیشرو و منتخب این صنعت را در کارنامه خود دارد. این شرکت با داشتن فرمولاسیون اختصاصی در صنعت اسانس این امکان را به شرکت های داروسازی و تحقیق می دهد تا با توجه به اهمیت و حساسیت صنعت داروسازی در انتخاب مواد تشکیل دهنده دقت و خلاقیت را بکار گرفته، تا محصولاتی با سلامت کامل و مورد تایید وزارت بهداشت و با حداقل عوارض و با کیفیت ترین مواد اولیه در اختیار بیماران محترم قرار دهند.

مشاوره و فروش

شرکت صنایع کیمیاگر آریان اسانس با بیش از سه دهه فعالیت در زمینه طراحی و تولید اسانس های خوراکی، دارای گواهی نامه های معتبر در این زمینه و آزمایشگاه های مجهز و دانش روز دنیا، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره ای در زمینه انتخاب و مصرف اسانس در محصولات مختلف صنایع غذایی میباشد. کارشناس خبره تیم فروش بهمراه مجموعه تیم با تجربه آزمایشگاه های ما، در تمام فرآیند خرید و خدمات فنی در کنار شما هستند.

فهرست