اسانس ها در محصولات شیرینی غیرآردی به اسانس تافی ، اسانس شکلات و اسانس های ژله و پاستیل طبقه بندی می شوند.

 اسانس مورد استفاده در شکلات

اسانس های مورد استفاده در صنعت شکلات سازی، با توجه به بافت حساس شکلات ها، بهتر است دوز مصرفی پایینی داشته باشند. این موضوع گذشته از حفظ بافت شکلات، طعم دهندگی و ماندگاری را در این دسته از محصولات به بهترین نحوه به انجام رساند. البته با توجه به فرمولاسیون های مختلف در تولید محصولات پایه شکلاتی، انتخاب اسانس هایی با حلال های مناسب یکی دیگر از جنبه های مورد توجه در این زمینه می باشد.

اسانس تافی

تافی ها و آبنبات از جمله محصولاتی محسوب می‌شوند که دارای تنوع طعمی بالایی هستند. به همین منظور طراحی طیف گسترده ای از اسانس ها مناسب با شرایط مورد نیاز در این بخش از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 اسانس تافی و آبنبات گذشته از مقاومت حرارتی نسبتا بالا باید دارای ماندگاری قابل توجهی باشد. البته حفظ بافت محصولات بخصوص در بخش تافی ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 در مورد اسانس آبنبات باید گذشته از حلالیت مناسب به مقاومت دمایی نیز توجه داشت. استفاده از اسانس هایی با حلالیت کامل در آب زمانی که احتیاج به محصولاتی با بافت شفاف هستیم، مورد اهمیت قرار می‌گیرد.

طعم واقعی را با ما تجربه کنید

اسانس آدامس

آدامس ها در دسته بسیار خاصی از موارد استفاده از اسانس ها قرار می‌گیرند. در انتخاب اسانس برای آدامس ها باید توجه داشت که، این انتخاب با توجه به نوع بیس آدامس باید انجام شود.

بطور مثال نوع اسانس استفاده شده در آدامس های بادکنکی با آدامس های جویدنی با توجه به نوع بافت این دو متفاوت می‌باشد.

 از سوی دیگر، معمولا آدامس ها دارای دوز مصرفی بالایی در مصرف اسانس می باشند، از این روی استفاده از اسانس هایی با دوز مصرفی مناسب در این محدوده برای سازگاری هر چه بهتر با بافت اسانس ضروری می باشد.

اسانس پاستیل و ژله

اسانس پاستیل و ژله از لحاظ ساختاری، ساختاری یکسان دارند. در هر دو مورد حلالیت بالا در آب اولویت اول محسوب میشود. از این لحاظ با اسانس های مورد استفاده در صنایع نوشیدنی یکسان میباشند.

اما تفاوت اساسی در دوز مصرفی و ماندگاری اسانس ها ایجاد میشود. پاستیل ها و ژله ها معمولا ماندگاری بالاتری نسبت به بقیه دسته بندی محصولات شیرین دارند. البته با توجه به گستره طعمی گسترده این محصولات، حساسیت و توجه خاص خود را میطلبند.

شرکت صنایع کیمیاگر آریان اسانس با توجه به این نیاز بازار، اسانس های تخصصی برای این دسته از محصولات در نظر گرفته است. تا با ایجاد طعمی مطلوب و ماندگار، با کنترل دوز مصرفی بهترین کیفیت را در اختیار مشتریان محترم قرار دهد.

مشاوره و فروش

شرکت صنایع کیمیاگر آریان اسانس با بیش از سه دهه فعالیت در زمینه طراحی و تولید اسانس های خوراکی، دارای گواهی نامه های معتبر در این زمینه و آزمایشگاه های مجهز و دانش روز دنیا، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره ای درزمینه انتخاب و مصرف اسانس در محصولات مختلف صنایع غذایی میباشد. کارشناس خبره تیم فروش بهمراه مجموعه تیم با تجربه آزمایشگاه های ما، در تمام فرآیند خرید و خدمات فنی در کنار شما هستند.

.

فهرست