آزمایشگاه تحقیق و توسعه

هدف اولیه از ایجاد این واحد امکان بررسی، تست کیفی و تعیین الگوی مصرف اسانس در محصولات خوراکی و همچنین ارزیابی اثر بخشی آن‌ها  در محصول نهایی می‌باشد.  این آزمایشگاه ها با توجه به امکانات و دانش فنی، از توانایی طراحی و تولید محصولات متنوع از قبیل: نوشابه، بستنی، کیک، بیسکویت، ژله، پاستیل، تافی، شکلات، ویفر، آدامس، نوشیدنی‌های میوه‌ای و… برخوردار بوده و همچنین دارای سابقه درخشان همکاری و مشاوره با کارخانه‌های تولیدی در زمینه کاربرد اسانس می‌باشد.

اسانس چیست

آزمایشگاه کاربردی و اسانس

نقش عمده و اصلی این آزمایشگاه کنترل فیزیکی و شیمیائی کلیه مواد اولیه وارداتی به سیستم تولید از نظر کیفی و مطابقت دادن آن‌ها با استاندارد‌های تعریف شده این شرکت، که مطابق با رفرانس‌های جهانی است، می باشد. طراحی طعم و فرموله‌ کردن اسانس‌ های جدید بر اساس نیاز بازار از وظایف دیگر آزمایشگاه کاربردی و اسانس بوده که با بهره‌گیری از دانش فنی فلوریست‌های  ممتاز این شرکت و به کمک تجهیزات دقیق آزمایشگاهی انجام می‌پذیرد. عملکرد این آزمایشگاه و همچنین نتایج آزمون کلیه مواد اولیه و اسانس‌های تولیدی پس از انجام بررسی‌های دقیق و مطابقت با استاندارها، هر ماهه به سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت گزارش می گردد.

این آزمایشگاه دارای مجوز رسمی اکرودیته از سازمان غذا و دارو بوده و تحت بازدید و ارزیابی ادواری و تایید عملیات خود از طرف سازمان مذکور قرار دارد.

sliders118 2

آزمایشگاه میکروبیولوژی

آزمایشگاه میکروبی آریان‌اسانس با برخورداری از کلیه روش‌های آزمون و تجهیزات کنترلی و کشت میکروبی در محل کارخانه مستقر بوده و ضمن انجام آزمایش‌های روتین میکروبی بر روی تولیدات شرکت و به ویژه اسانس‌های پودری، کنترل دقیق میکروبی کلیه سطوح، البسه و لوازم  مورد مصرف کارگران در بخش تولید را نیز بر عهده دارد.

sliders113

آزمایشگاه کنترل کیفیت

پس از شناسایی کارخانه‌های معتبر تولید کننده مواد اولیه، نمونه های لازم انتخاب شده و پس تست‌های کنترل کیفی بر روی آن‌ها انجام و در صورت تایید کیفیت، اقدام به خرید مواد اولیه می گردد. پس از تولید محصول در کارخانه از هر بچ تولید نمونه برداری شده و به آزمایشگاه  شرکت ارسال و پس از طی مدت قرنطینه (حدود 72 ساعت) در صورت تایید، مجوز فروش صادر می‌گردد.

آزمون های انجام شده از قبیل:
آزمون‌های فیزیکی اولیه
آزمون تعیین ضریب شکست
آزمون دانسیته
آزمون تعیین بریکس
آزمون تعیین اسیدیته
آزمون کنترل کیفی اسانس با دستگاه گازکروماتوگرافی
اندازه‌گیری ذرات
تجهیزات

دستگاه گاز کاروماتوگرافی (GC) ، رفراکتومتر ، دانسیتومتر دیجیتال، پلاریمتر، کارل فیشر، PH متر

sliders114

گواهینامه ها

در جهت بالا بردن سطح کیفیت محصولات و برقراری سیستم های مدیریتی، نظارتی و کیفیتی، شرکت صنایع کیمیاگر آریان اسانس موفق به دریافت گواهینامه های ISO9001  و ISO 22000  و دریافت نشان سلامت سازمان غذا و دارو گردیده است.

1111111
فهرست