slider39 1

طعم واقعی را با ما تجربه کنید

اسانس خوراکی

اسانس و طعم دهنده خوراکی –  مفتخریم جزو اولین تولید کنندگان اسانس ایران هستیم.

شرکت صنایع کیمیاگر آریان اسانس با بیش از سه دهه فعالیت در صنعت، دارای  گواهینامه های معتبر در این زمینه و آزمایشگاه های مجهز و دانش روز دنیا، تولید کننده انواع اسانس های خوراکی، امولسیون ها و بنیان نوشابه‌های گازدار می باشد.

این شرکت آماده ارائه هر گونه خدمات فروش و مشاوره در زمینه انتخاب و مصرف اسانس در محصولات مختلف صنایع غذایی بوده و کارشناسان خبره تیم فروش به همراه مجموعه تیم با تجربه آزمایشگاه های این شرکت، در تمام فرآیند خرید انواع اسانس و طعم دهنده خوراکی  در کنار شما خواهند بود.

لیست اسانس های خوراکی ما

اسانس و طعم دهنده های خوراکی انبه، انگور، آلبالو، آناناس، باتراسکاچ، برگاموت، بیسکویت، پرتقال، پسته، تافی، تروپیکال، توت فرنگی، توتی فروتی، خامه، دارچین، دو سیب، رز، زرد آلو، زعفران، زنجبیل، سیب، شاتوت، شکلات، شیر، طالبی، عسل، فندق، قهوه، کاپوچینو، کارامل، کره، گردو، گیلاس، لیمو، موز، نارگیل، نسکافه، نعنا و پونه، وانیل، هل، هلو، هندوانه

برای دریافت لیست اسانس و راهنمای استفاده کلیک کنید.

نوع اسانس و بسته بندی

اسانس های خوراکی مایع  در گالن های  20 لیتری و 10 لیتری  موجود می باشند. اسانس های خوراکی پودری در بسته های  20 کیلویی موجود می باشد. برای سایر اوزان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

چرا مشتریان آریان اسانس را انتخاب می کنند؟

در محصولات غذایی، کیفیت محصول نهایی شامل بافت، مواد اولیه مرغوب، سلامت و حتی بسته بندی در کنار عطر و طعم، از عوامل اصلی در تضمین موفقیت فروش کالا است.

برای داشتن کیفیتی مطلوب، انتخاب اسانس مناسب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از آنجاییکه اسانس ها نه تنها از لحاظ طعم بلکه از لحاظ رفتاری در محیط ها و شرایط  مختلف دارای گستردگی و تنوع بالایی هستند، در اغلب موارد انتخاب آن، تصمیمی بسیار حساس و تعیین کننده در موفقیت محصول است.

هر چند شناخته شده ترین مشخصه یک اسانس مناسب طعم و عطر مورد قبول ذائقه مشتریان است، اما شاخص هایی چون ماندگاری، دوز مصرفی و سازگاری با محصول از مهمترین عوامل تعیین کننده کیفیت اسانس و محصول نهایی می باشد.

دوز مصرفی

دوز مصرفی اسانس ها در محصولات مختلف غذایی متفاوت است. بطور مثال در محصولات لبنی مانند بستنی دوز مصرفی اسانس از  ۰.۰۳ تا ۰.۰۵ می باشد، که با توجه به ویژگی های بازار مد نظر، می تواند از این مقدار نیز بالاتر رود. نکته حائز اهمیت دامنه مصرف متعادل در دوز مصرفی است، چرا که دوز مصرفی پایین باعث بالا رفتن درصد خطا و ایجاد مشکلات عدیده در خط تولید می شود و از این حیث مزیت تلقی نمی شود، از سوی دیگر دوز مصرفی بالا نیز قیمت تمام شده محصول را افزایش داده و در پاره ای از موارد باعث ایجاد مشکلاتی در بافت محصول می شود.

ماندگاری

منظور از ماندگاری اسانس ها در محصول، ماندگاری طعم و عطر محصول در بازه های زمانی مختلف و مورد نیاز محصول می باشد.البته باید در نظر داشت، با توجه به فرمول، نوع استفاده و ماندگاری محصولات غذایی، نباید از اسانس ها انتظار معجزه و ماندگاری فراتر از حد طبیعی خود داشت. هر چند استفاده از مواد غیر مجاز در صنعت غذایی باعث ماندگاری های طولانی تر می شود.

متخصصان ما در آریان اسانس با توجه به این ویژگی، اسانس و طعم دهنده هایی با ماندگاری مناسب و به تفکیک محصولات تولیدی در اختیار شما مشتریان محترم قرار می دهند.

essential oils compressor
sliders 192

از اولین تولید کنندگان اسانس ایران

تلفن واحد فروش مرکزی: 02188518331

با تکمیل فرم درخواست نمونه کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت
با کلیک بر روی آیکون زیر از طریق واتس آپ، مستقیماً با مشاور فروش در ارتباط باشید.
لیست اسانس، پروفایل و راهنمای دوز مصرفی را می توانید در لینک زیر ببینید

دسته بندی محصولات

از اولین تولید کنندگان اسانس ایران

فهرست