اسانس پرتقال

اسانس پرتقال

بدون دیدگاه
اسانس پرتقال اسانس پرتقال بصورت طبیعی و مشابه طبیعی تولید می شود. از آنجاییکه این اسانس بصورت عمده دارای روغن طبیعی پرتقال است، طعم آن به مبدا تولید کننده آن…
دوزیابی اسانس

دوزیابی اسانس ها در صنعت غذا

بدون دیدگاه

اسانس ها گرانترین جزء در مواد اولیه مورد مصرف در صنایع غذایی می باشند. از این رو، اهمیت دوز یابی اسانس ها با توجه به جنبه اقتصادی جایگاه ویژه ای دارند.

اسانس چای

اسانس چای (برگاموت)

2 دیدگاه

اسانس چای یا برگاموت از منشا طبیعی میوه برگاموت تهیه میشود. میوه برگاموت از ریشه پرتقال های تلخ و لیمو تهیه و در صنایع غذایی و آرایشی مورد استفاده دارد.

تفاوت اسانس و عصاره

تفاوت اسانس و عصاره چیست؟

بدون دیدگاه

تفاوت اسانس و عصاره یکی از سوال های مهم و کنجکاوانه در صنعت غذا محسوب می شود؟ اینکه کدام را برای محصولات خود استفاده کنیم می تواند کمک قابل توجهی باشد.

اسانس موز

اسانس موز

بدون دیدگاه

اسانس موز یکی از پرکابردترین اسانس ها در صنایع غذایی می باشد. از محصولات لبنی تا انواع کیک و ویفر و آدامس، این اسانسطرفداران خاص و مشتاق خود را دارد.

اسانس چیست

اسانس چیست؟

بدون دیدگاه
اسانس چیست ؟ اسانس چیست ؟ طعم دهنده ها چه تفاوتی با اسانس ها ها دارند؟ اسانس ها به چه دسته بنده هایی تقسیم بندی می شوند ؟این فقط گوشه…
اسانس گل محمدی

اسانس گل محمدی

بدون دیدگاه

در این مقاله به بررسی اسانس گل محمدی یکی از محبوب ترین اسانس های خوراکی ایران پرداخته شده است.

اسانس خامه

اسانس خامه

2 دیدگاه

اسانس خامه یکی از پر کاربرد ترین اسانس ها در صنایع غذایی است که تشخیص آن به راحتی امکان پذیر نیست. در این مقاله به معرفی و موارد استفاده این محصول پرداخته ایم.

BUTTER

اسانس کره

بدون دیدگاه

اسانس کره یکی از پر مصرف ترین اسانس ها در صنعت غذا می باشد. بی‌شک مهمترین حوزه مصرف این اسانس در مارگارین و‌محصولاتی که بر پایه روغن ها تولید میشوند، می‌باشد. در این مقاله به معرفی اجمالی این اسانس و پروفایل های تولیدی شرکت کیمیارگر آریان اسانس پرداخته شده است.

فهرست