SLIDER4
sliders125
sliders 126
sliders 127
SLIDER4

تاریخچه

شرکت صنایع کیمیاگر آریان اسانس فعالیت خود را با نام بازرگانی حاجی زاده در سال 1368جهت واردات اسانس های خوراکی بهداشتی و آرایشی به عنوان نماینده انحصاری شرکت دراگوکو آلمان آغاز نمود.

پس از 10 سال تلاش مستمر و پیشرو در این صنعت با توجه به شناخت و حضور مستمر در بازار ایران و نیاز مشتریان به حجم و تنوع بالای اسانس، این شرکت را بر آن داشت تا پروژه ساخت اولین کارخانه تولید اسانس (تحت لیسانس شرکت symrise آلمان) را به جریان انداخته و منطبق بر دانش و تکنولوژی روز دنیا «آزمایشگاه مرکزی» را راه‌اندازی کند.

این امر با بهره‌مندی  از دانش متخصصین آلمانی در کمتر از 2 سال تحقق یافت و فاز نخست کارخانه در شهر ابهر راه اندازی شد و شرکت صنایع کیمیاگر آریان اسانس به طور رسمی کار خود را آغاز نمود.

از سال 1381 این شرکت مسیر بومی سازی دانش را با بکارگیری فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های برتر ایران، زیر نظر متخصصین آلمانی آغاز، و در سال 1389 همزمان با جشن ده سالگی شرکت صنایع کیمیاگر آریان اسانس، با اتکا به 20 سال تجربه و دانش، فاز دوم کارخانه را با جهت تسهیل در فرآیند و استفاده از ماشین آلات جدیدتر، در شهرک صنعتی اشتهارد، افتتاح کرد و در ادامه خط تولید جدیدی جهت امولسیون های نوشابه های گازدار، راه‌اندازی نمود.

در حال حاضر صنایع کیمیاگر آریان اسانس، توانسته با داشتن فرمولاسیون های اختصاصی، مطابق با دانش روز دنیا و دارا بودن نیروهای متخصص و آزمایشگاه های مجهز، محصولی با کیفیت رقابتی و در حد استاندارهای جهانی تولید کند و جایگاهی مناسب و قابل احترام در بین تولید کنندگان صنایع غذایی، به خود اختصاص دهد.

چرا مشتریان آریان اسانس را انتخاب می‌کنند؟

در محصولات غذایی، کیفیت محصول نهایی شامل بافت، مواد اولیه مرغوب، سلامت و حتی بسته بندی در کنار عطر و طعم، از عوامل اصلی در تضمین موفقیت فروش کالا است.

برای داشتن کیفیتی مطلوب، انتخاب اسانس مناسب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از آنجاییکه اسانس ها نه تنها از لحاظ طعم بلکه از لحاظ رفتاری در محیط ها و شرایط  مختلف دارای گستردگی و تنوع بالایی هستند، در اغلب موارد انتخاب آن، تصمیمی بسیار حساس و تعیین کننده در موفقیت محصول است.

هر چند شناخته شده ترین مشخصه یک اسانس مناسب طعم و عطر مورد قبول ذائقه مشتریان است، اما شاخص هایی چون ماندگاری، دوز مصرفی و سازگاری با محصول از مهمترین عوامل تعیین کننده کیفیت اسانس و محصول نهایی می باشد.

ماندگاری

منظور از ماندگاری اسانس ها در محصول، ماندگاری طعم و عطر محصول در بازه های زمانی مختلف و مورد نیاز محصول می باشد.

البته باید در نظر داشت، با توجه به فرمول، نوع استفاده و ماندگاری محصولات غذایی، نباید از اسانس ها انتظار معجزه و ماندگاری فراتر از حد طبیعی خود داشت. هر چند استفاده از مواد غیر مجاز در صنعت غذایی باعث ماندگاری های طولانی تر می شود.

متخصصان ما در آریان اسانس با توجه به این ویژگی، اسانس هایی را با ماندگاری مناسب و به تفکیک محصولات تولید و البته درخواست مشتریان تولید و در اختیار شما مشتریان محترم قرار می دهند. 

دوز مصرفی

دوز مصرفی اسانس ها در محصولات مختلف غذایی متفاوت است. بطور مثال در محصولات لبنی مانند بستنی دوز مصرفی اسانس از  ۰.۰۳ تا ۰.۰۵ می باشد، که با توجه به ویژگی های بازار مد نظر، می تواند از این مقدار نیز بالاتر رود. نکته حائز اهمیت دامنه مصرف متعادل در دوز مصرفی است، چرا که دوز مصرفی پایین باعث بالا رفتن درصد خطا و ایجاد مشکلات عدیده در خط تولید می شود و از این حیث مزیت تلقی نمی شود، از سوی دیگر دوز مصرفی بالا نیز قیمت تمام شده محصول را افزایش داده و در پاره ای از موارد باعث ایجاد مشکلاتی در بافت محصول می شود.

فهرست