طعم تلخی فراموش شده

طعمی که در بحث غذای سالم و سلامتی، ارزش توجه و یاد آوری دارد.

مزه های تلخ برای حس چشایی ما اهمیت دارند، آنها به تعادل نت های شور ، شیرین و تر ش کمک می کنند. طعم تلخ تجربه خوردن یک وعده غذایی را بالا برده و در سیستم عصبی تحریک ایجاد می کند.

تلخی (یا تیزی) به عنوان یک طعم دهنده ، اغلب یک تندی بی ایجاد می کنند. با این حال سبزیجاتی مثل کاهوی آروگولا ، فرسی و کلم بلوکلی با داشتن تلخی نسبی ، در فهرست اقلام غذایی و شلف (راه رو های )فروش سبزیجات سوپر مارکت ها دیده می شوند.

اما شروع کردیم به درک این موضوع که مزه های تلخ برای حس چشایی ما اهمیت دارند، آنها به تعادل نت های شور ، شیرین و تر ش کمک می کنند. طعم تلخ تجربه خوردن یک وعده غذایی را بالا برده و در سیستم عصبی تحریک ایجاد می کند. در اکثر موارد تلخی ها را باید طعم سلامتی در نظر بگیریم چرا که ترکیبات سازنده ای که مواد غذایی مثل را برای جوانه های چشایی ما تلخ می کنند (مثل از جمله پلی فنولهای موجود در کاکائو ، کاتچینهای موجود در چای سبز ، ترپنها در پوست مرکبات و گلوکوزینولاتهای موجود در کلم بروکلی ) به عنوان یک آنتی اکسیدان بسیار مفید برای افراد هستند که می تواند به کاهش خطر ابتلا به برخی بیماریهای مهلک مانند سرطان و نارسایی قلبی کمک کند. و ایجاد اشتهای بیشتر برای خوردن غذاهایی با طعم تلخ می تواند در جنگ کاهش وزن مفید باشد

مطالعات در این زمینه ادامه دارد:

مطالعه ای در ژورنال آپیتایت نشان داد افرادی که به خوراک ( مواد غذایی) دارای طعم تلخ روی خوش نشان نمی دهند ، به احتمال بیشتر دارای اضافه وزن هستند.
این موضوع زمانی منطقی به نظر می رسد که افراد غذاهای تلخ را با غذاهای فرآوری شده شیرین و شور جایگزین کنند.
و باید تلخی قهوه صبحانه خود را با قاشق های شکر متعادل کنند.
بعلاوه غذاهای تلخ دارای تلخی کمتری هستند.

با اینکه اکثر افراد با میل به غذاهای تلخ متولد نشده اند، اما یک ذائقه بالغ می تواند یاد بگیرد که چطور از این طعم و عطر کم استقبال لذت ببرند.
بنابر این این کار می تواند به راحتی با گذاشتن یک مشت سبزیجات تلخ در سالاد و یا یک مشت گردو روی بلغور جو دو سر صبحانه، تحقق یابد.
همچنین می توان طعم های طلخ را با طعم های دیگر جفت و جور کرد.
به عنوان مثال می توان تارت سیب شیرین را با کاهوی رادیکیو که با پنیر بز خورد شده همراه است، سرو کرد. میزان شیرین کننده ای که به قهوه و یا چای اضافه می کنید کم کنید تا کمی تحمل تلخی در شما ایجاد شود.
و از تفاوت های ظریف تلخی این نوشیدنی هالذت ببرید.
وظیفه خود بدانید که از نردبان شکلات به سمت میله هایی از جنس کاکائو بالا بروید تا به دنیای پیچیده و خوشمزه تلخ برسید

تلخی اسانس
03

شرکت صنایع کیمیاگر آریان اسانس با بیش از سه دهه فعالیت در زمینه طراحی و تولید اسانس های خوراکی، دارای گواهی نامه های معتبر در این زمینه و آزمایشگاه های مجهز و دانش روز دنیا، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره ای در زمینه انتخاب و مصرف اسانس در محصولات مختلف صنایع غذایی می باشد. کارشناس خبره تیم فروش بهمراه مجموعه تیم با تجربه آزمایشگاه های ما، در تمام فرآیند خرید و خدمات فنی در کنار شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست