sliders 206

دوزیابی اسانس ها در صنعت غذا

اسانس ها گرانترین جزء در مواد اولیه مورد مصرف در صنایع غذایی می باشند. از این رو، اهمیت دوز یابی اسانس ها با توجه به جنبه اقتصادی جایگاه ویژه ای دارند. در بحث دوزیابی اسانس باید به پارامترهای مختلفی توجه داشت، در این مقاله سعی شده به این نکات پرداخته شود.

اسانس ها برای کاربردها و شرایط مختلفی طراحی و تولید می شوند. از همین روی استفاده از اسانس مناسب برای محیط مورد مصرف اهمیت زیادی دارد. برای مثال استفاده از اسانس هایی با مقاومت حرارتی بالا که در بیسکویت کاربرد دارند و قیمت بالاتری دارند، اگر برای ساخت ویفر ها به کار برده شوند، با توجه به حرارت مورد نیاز پایین این محصول، تنها باعث بالا رفتن قیمت تمام شده کالا می شود.

اسانس ها بر اساس برندهای متعدد، فرمولاسیون و ساختار متفاوتی دارند. به همین جهت دوز مصرفی های متفاوتی برای محصولات مختلف را پیشنهاد می دهند. به این منظور همیشه با یک دوز ثابت تمام برندهای اسانس را نمی توان مقایسه کرد. برای داشتن بالاترین کیفیت و قیمت تمام شده رقابتی، باید بهترین دوزمصرفی برای هر اسانس محاسبه گردد.

sliders 207
sliders 209
فرمول محاسبه دوز مصرفی:

مقدار بچ (گرم) * دوز مصرف پیشنهادی (بر اساس درصد) = مقدار مصرف اسانس (گرم)

بطور مثال اگر بچ مصرفی برای تولید بیسکویت 230 کیلوگرم می شود، و دوز پیشنهادی 0.15 می باشد، با توجه به فرمول بالا میزان مصرف اسانس 345 گرم به ازای هر بچ نیاز به اسانس می باشد.

دوز مصرفی اسانس سلیقه ای بوده و بر اساس ذائقه مشتری تعریف می شود. معمولا اسانس‌ها در ساختار محصولات تغییری ایجاد نمی کنند اما زمانی که بیش از حد مصرف (اوردوز) شود باعث تلخی محصول می شود.

شرکت صنایع کیمیاگر آریان اسانس با بیش از سه دهه فعالیت در زمینه طراحی و تولید اسانس های خوراکی، دارای گواهی نامه های معتبر در این زمینه و آزمایشگاه های مجهز و دانش روز دنیا، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره ای در زمینه انتخاب و مصرف اسانس در محصولات مختلف صنایع غذایی میباشد. کارشناس خبره تیم فروش بهمراه مجموعه تیم با تجربه آزمایشگاه های ما، در تمام فرآیند خرید و خدمات فنی در کنار شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست