sliders 212

اسانس چیست ؟

اسانس چیست ؟ طعم دهنده ها چه تفاوتی با اسانس ها ها دارند؟ اسانس ها به چه دسته بنده هایی تقسیم بندی می شوند ؟این فقط گوشه ای از سوالات متعدد مطرح شده در مورد اسانس ها در صنایع غذایی می باشد.

اسانس یا طعم دهنده حس چشایی مواد غذایی است که توسط “حس کننده های سه گانه” که مواد مختلف را در دهان و گلو تشخیص داده می شوند. این اسانس ها می توانند بصورت طبیعی و یا مشابه طبیعی این این حس را بوجود بیاورند.
بین سه حس شیمیایی، بویایی بخش اصلی غذایی بحساب می آید. حس چشایی محدود به طعم های ترش، شور، شیرین، تلخ و اومامی است. اما حس بویایی در مواد غذایی محدودیتی ندارد. بنابراین اسانس ها می توانند با تغییر حس بویایی همچنان طعم خود را در مواد غذایی حفظ کنند. مثالی برای این موضوع، در ژله ها و آبنبات هاست، جاییکه با وجود بیس اولیه یکسان با اسانس های مختلف، طعم های متفاوتی را القا می کنند.
اگر چه در دیدی عمومی اسانس ها مواد شیمیایی مسئول عطر و طعم مواد غذایی هستند. اما با توجه به قیمت بالای مواد طبیعی و محدود بودن منابع اولیه برای تولید کردن. استفاده از اسانس های مشابه طبیعی که معادل نمونه طبیعی اسانس هاست در جهان اولویت و‌ ارجح تر است.

اسانس طبیعی و مشابه طبیعی

برای تهیه اسانس های طبیعی، اسانس باید از نمونه طبیعی استخراج شوند. این استخراج بوسیله تقطیر، جداسازی و تحت فشار دادن بدست می آیند. مواد بدست آمده بعدا خالص سازی می شوند و برای ایتفاده در اسانس ها مورد استفاده قرار میگیرند.

اما اسانس های مشابه طبیعی، با استفاده از فرمولاسیون پیچیده که توسط فلیوریست ها یا طراحان اسانس طراحی شده اند، از موادی تهیه می شوند که عطر و آرومایی کاملا مشابه با نمونه های طبیعی به شما می دهند. موادی که در تهیه اسانس های مشابه طبیعی بکار می روند، دقیقا با مشابه طبیعی یکسان بوده و خواص آرومایی آن ها را بطور کامل دارا می باشند. باید در نظر داشت اسانس های طبیعی چون بطور کامل خالص سازی نمیشوند، ممکن است دارای مقدار کمی مواد سمی باشند، اما اسانس های مشابه طبیعی بخاطر فرمولاسیون مشخص فاقد هرگونه مواد سمی هستند و دسترسی به تمام مواد اولیه آن امکان پذیر است.

sliders 213

شرکت صنایع کیمیاگر آریان اسانس با بیش از سه دهه فعالیت در زمینه طراحی و تولید اسانس های خوراکی، دارای گواهی نامه های معتبر در این زمینه و آزمایشگاه های مجهز و دانش روز دنیا، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره ای در زمینه انتخاب و مصرف اسانس در محصولات مختلف صنایع غذایی میباشد. کارشناس خبره تیم فروش بهمراه مجموعه تیم با تجربه آزمایشگاه های ما، در تمام فرآیند خرید و خدمات فنی در کنار شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست