اسانس پسته

اسانس پسته در زمره اسانس های خاص طبقه بندی می شود. با توجه به خاصیت و استفاده های محدود از این اسانس، طراحی آن دارای پیچیدگی های خاص خود است.

رایحه اصلی اسانس پسته شامل نت های شور و آجیلی می باشد. استفاده از اسانس هایی با نت های آجیلی در فندق و‌ گردو نیز رایج می باشد. اما نت هایی با رایحه شور باعث ایجاد حس و تداعی پسته می باشد. اکثر اسانس های این دسته دارای نت بو های رست شده و یا خام می باشند و بر همین اساس طبقه بندی می شوند. نت های آجیلی در دیگر اسانس ها مانند بیسکوییت و بعضی از کارامل ها که رایحه برشتگی و یا رست شدن را دارد نیز کاربرد دارد.

از اسانس پسته بیشتر در انواع تافی و بستنی استفاده می شود. البته اصلی ترین کاربرد این اسانس در طعم های ترکیبی است. بطورمثال در طعم انواع بستنی های سنتی، استفاده از این اسانس در کنار زعفران طعمی خاص و آشنا به محصول می دهد. اما اخیرا استفاده از اسانس پسته در محصولاتی مانند انواع ویفر و شکلات های روکشدار افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

دوز مصرفی اسانس پسته در انواع محصولات متفاوت می باشد اما دوز پیشنهادی این اسانس با توجه به انواع محصولات بین 0.05 تا 0.1 درصد می باشد.

اسانس طعم دهنده پسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست