اسانس پرتقال

اسانس پرتقال بصورت طبیعی و مشابه طبیعی تولید می شود. از آنجاییکه این اسانس بصورت عمده دارای روغن طبیعی پرتقال است، طعم آن به مبدا تولید کننده آن بستگی دارد. پرتقال های خونی آبدار بوده و طعم شیرین و غنی دارد و اغلب در تارت ها استفاده می شوند. پرتقال های ترش معمولاً دارای پوسته ای ضخیم، رنگ نارنجی عمیق و گوشتی هستند. پرتقال های تلخ معمولاً تازه خورده نمی شوند زیرا گوشت آن بسیار طعم و مزه تندی دارند.

این اسانس یکی از پرمصرف ترین اسانس ها در صنایع غذایی می باشد. این اسانس در عنوان بیسکویت و کیک، تافی و آبنبات، آبمیوه و بستنی و دارو ها مورد استفاده دارد. این اسانس ها برای مصرف در مواردی مانند بستنی، آبمیوه، ژله و آبنبات باید حلالیت مطلوبی در آب داشته باشد، اما برای مواردی مانند کیک، بیسکویت و تافی باید در محیط روغنی حلالیت بالای داشته باشد.

صنایع کیمیاگر آریان اسانس، با توجه سابقه فعالیت در زمینه اسانس های خوراکی و امولسیون ها، اسانس های مختلف و متنوعی با محوریت محصولات گوناگون را با توجه به ذائقه مشتریان طراحی و تولید کرده است. برای آشنایی با خصوصیات این اسانس ها، مشاوران فروش ما آماده راهنمایی شما تا حصول نتیجه هستند.

پروفایل های ما:

ترش و شیرین، تلخ و پوستی، ویتامینC ، نوشیدنی، تافی، والنسیا، تامسون، آدامسی

لینک های مرتبط:

200

4 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست