اسانس پرتقال

اسانس پرتقال بصورت طبیعی و مشابه طبیعی تولید می شود. از آنجاییکه این اسانس بصورت عمده دارای روغن طبیعی پرتقال است، طعم آن به مبدا تولید کننده آن بستگی دارد. پرتقال های خونی آبدار بوده و طعم شیرین و غنی دارد و اغلب در تارت ها استفاده می شوند. پرتقال های ترش معمولاً دارای پوسته ای ضخیم، رنگ نارنجی عمیق و گوشتی هستند. پرتقال های تلخ معمولاً تازه خورده نمی شوند زیرا گوشت آن بسیار طعم و مزه تندی دارند.

این اسانس یکی از پرمصرف ترین اسانس ها در صنایع غذایی می باشد. این اسانس در عنوان بیسکویت و کیک، تافی و آبنبات، آبمیوه و بستنی و دارو ها مورد استفاده دارد. این اسانس ها برای مصرف در مواردی مانند بستنی، آبمیوه، ژله و آبنبات باید حلالیت مطلوبی در آب داشته باشد، اما برای مواردی مانند کیک، بیسکویت و تافی باید در محیط روغنی حلالیت بالای داشته باشد. 

روش تولید

انواع این اسانس از روغن گیری پرتقال به روش های مختلف تهیه می شود، اما پروفایل های مختلف این اسانس به نوع پرتقالی که روغن گیری می شود بستگی دارد. مثلا طعم پرتقال والنسیا و یا طعم پوستی و تند این اسانس به نوع پرتقال مرتبط می شود. البته به این لیست طعم پرتقال خونی و حتی نارنگی ها را می توان اضافه کرد. 

برای اینکه این اسانس مقاومت حراراتی بالاتری را پیدا کند، این روغن به دفعات مختلفی تقطیر می شود و روغن غلیظ تر با مقاومت حرارتی بالاتری حاصل می شود، از اسانس هایی با تعداد تقطیر بالا برای طعم دار کردن تنباکو ها استفاده می شود.

صنایع کیمیاگر آریان اسانس، با توجه سابقه فعالیت در زمینه اسانس های خوراکی و امولسیون ها، اسانس های مختلف و متنوعی با محوریت محصولات گوناگون را با توجه به ذائقه مشتریان طراحی و تولید کرده است. برای آشنایی با خصوصیات این اسانس ها، مشاوران فروش ما آماده راهنمایی شما تا حصول نتیجه هستند. 

8 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست