اسانس سوهان

اسانس سوهان یادآور طعم سوهان که نوعی تافی ترد زعفرانی ایرانی است، می‌شود. مواد تشکیل دهنده سوهان شامل جوانه گندم، آرد، زرده تخم مرغ، گلاب، شکر، کره یا روغن نباتی، زعفران، هل و خلال بادام و پسته است.این محصول به صورت سنتی با دست و امروزه با دستگاه های قالب گیر مخصوص به تولید میرسند.

اسانس سوهان به صورت اختصاصی با تکیه بر تجربه و دانش و با ترکیب عطر های قوی و سنتی ایرانی توسط شرکت صنایع کیمیاگر آریان اسانس به مرحله تولید انبوه رسیده است.

خاستگاه اصلی تولید سوهان به ترتیب قم،کرمان و اصفهان میباشد.برخی معتقدند وقتی مظفرالدین شاه قاجار به قم سفر کرد و با حلوای قمی پذیرایی شد، آن را به سوهان (سوهان در لغت فارسی به معنای سابنده) تشبیه کرد که غذایی که خورده بود را به خوبی هضم می کرد. از اینرو این دسر به همراه طعم بینظیرش از زمان های دور جایگاه ویژه ای در سفره های ایران داشته است.

اسانس سوهان برای تشدید طعم در انواع مختلفی از محصولات ازجمله سوهان عسلی، سوهان کنجدی، سوهان حلوا، شکلات، بستنی،آبنبات، پشمکی وانواع دسر سوهان و…قابل استفاده می باشد.

عطر اسانس سوهان شامل ترکیبی از آروماهای سنتی ایرانی،عطر تند هل و گلاب و شیرینی گندم میباشد.

دوز مصرفی اسانس سوهان خوراکی محلول در روغن با توجه به محصول تولیدی متفاوت میباشد اما با توجه به قدرت اسانس سوهان این دوز در اغلب صنایع از ٪(۵./.) پیشنهاد می‌شود.

ما در شرکت صنایع کیمیاگر آریان اسانس، با استفاده از مواد اولیه با بالاترین کیفیت و استاندارد، رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و تحت نظر سازمان های مربوطه، اقدام به تولید اسانس های خوراکی کرده ایم.

اسانس سوهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست