اسانس طعم دهنده زرد آلو

اسانس زردآلو

اسانس زردآلو دارای رایحه ای شیرین و میوه ای می باشد. نت های دیگر این اسانس با توجه به پروفایل های مختلف این اسانس میتواند دارای ترشی و یا جنگلی و سبز باشد. در واقع اسانس زردآلو به طور کلی به دو دسته میوه تازه زردآلو و اسانس قیسی تقسیم بندیمی شود. اسانس زردآلو با رایحه میوه تازه و رسیده بیشتر در تولید انواع آبمیوه مورد استفاده قرار میگیرد. اما اسانس زردآلو با رایحهقیسی برای انواع لواشک، تافی ترش و گاهی بستنی ها کاربرد دارد.

در طراحی این اسانس توجه به ذائقه مصرف کنندگان در اولویت اول قرار داشته است. زردآلو‌ میوه ای است که در جنوب اروپا و نواحیمدیترانه ای رشد میابد. از این رو بررسی ذائقه مصرف کنندگان در این مورد اولویت ویژه ای دارد. زردآلو هایی که در ناحیه ایران و ترکیهپرورش میابند، معمولا آبدار، شیرین و نزدیکی خاصی با طعم هلو دارد. اما در نواحی جنوبی اروپا زردآلو بیشتر جنبه سبز و گسیداشته و تا حدی با ذائقه ایرانی متفاوت است.

در طراحی این اسانس از مواردی مانند بوتیل دکانوت برای رایحه رسیدگی، اوکتالاکتون گاما برای رایحه استوایی و بوتیل نوانویت برایمیوه ای بودن رایحه و طعم دهندگی استفاده می شود

 

شرکت صنایع کیمیاگر آریان اسانس با بیش از سه دهه فعالیت در زمینه طراحی و تولید اسانس های خوراکی، دارای گواهی نامه های معتبر در این زمینه و آزمایشگاه های مجهز و دانش روز دنیا، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره ای در زمینه انتخاب و مصرف اسانس در محصولات مختلف صنایع غذایی میباشد. کارشناس خبره تیم فروش بهمراه مجموعه تیم با تجربه آزمایشگاه های ما، در تمام فرآیند خرید و خدمات فنی در کنار شما هستند.

 دسته بندی محصولات شرکت کیمیاگر آریان اسانس

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست