sliders 215

اسانس رز

اسانس رز یا گل محمدی یکی از محبوب ترین اسانس ها در ایران می باشد. البته در کنار این محبوبیت، ایرانیان آشنایی زیادی با آن دارند. و این امر طراحی این اسانس را به یکی ازسخت ترین موارد برای مقبولیت در بین مشتریان مبدل ساخته است.

اسانس رز برای مردم خاورمیانه اسانس آشنایی است. اما در کشورهای غربی بیشتر و بطور اختصاصی برای مصارف آرایشی و عطرسازی کاربرد دارد. این اسانس دارای عطر و طعمی ظریف، میوه ای و شیرین است. البته برای شناخت اسانس رز باید با گوناگونی انواع رز ها آشنایی داشت، بطور مثال تفاوت بین رز سفید و رز صورتی.

اسانس رز در صنعت مصارف مختلفی دارد. این اسانس در انواع کیک و کلوچه، تافی و شیرینی های سنتی مانند گز و سوهان کاربرد دارد. از دیگر مصارف آن انواع نوشیدنی های سنتی می باشد. از همین روی طراحی این اسانس با توجه به نیاز های صنعت غذا بصورت محلول در آب و محلول در روغن انجام شده و دارای رایحه های گوناگونی می باشد.

rose 500x500 1
sliders 216
مواد تشکیل دهنده

اسانس رز را نباید با گلاب (Rose Water)‌ یکسان تلقی کرد. گلاب از مخلوط کردن گلبرگ های رز با آب در حال جوشیدن و در دستگاه تقطیر حاصل می شود. اما در مورد این اسانس قضیه کاملا متفاوت است. اسانس گل محمدی از شبیه سازی ترکیبات فرار و عطری رز حاصل می شود. مواد شیمیایی مختلفی هستند که باعث شبیه سازی حس رز را القا می کنند، یکی از این موارد اکسید رز با نام شیمیایی Tetrahydro-4-methyl-2-(2-methylpropenyl)-2H-pyran می باشد. این ماده بصورت دو ایزومر نوری می باشد، که ایزومر سیس آن دارای بوی مطبوع رز است. این ماده در میوه هایی مانند لیچی و تمشک وجود دارد، از این روی این میوه ها را گزینه مناسبی برای ترکیب با اسانس رز ساخته است.

صنایع کیمیاگر آریان اسانس با توجه به این شناخت از بازار و آشنایی با سلیقه مصرف‌کنندگان، اقدام به طراحی و تولید اسانس گل محمدی با کیفیت و‌ ماندگاری بالا نموده است. پروفایل این اسانس براساس گل محمدی و عطر آشنای آن که مقتضی با ذائقه بومی طراحی و تولید شده است. این اسانس با توجه به نوع ساختار و حلالیت آن برای انواع نوشیدنی، آبنبات و شربت غلیظ و همچنین برای انواع کیک، کلوچه و بیسکویت نیز مقاومت حرارتی مورد نیاز را دارا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست