sliders 217

اسانس خامه

از جمله اسانس هایی است که شاید به راحتی آن را نمی توان در محصولات غذایی تشخیص داد می توان به اسانس خامه اشاره کرد. این نوع اسانس بیشتر برای ترکیب کردن با دیگر اسانس ها مورد استفاده قرار میگیرد.

این اسانس دارای نت بویای کمی شیرین، گرم و کمی شبیه به شیر است. البته در خانواده این نوع اسانس، طعم باتراسکاچ و یا پنیری نیز وجود دارد. از اسانس خامه در لبنیات در انواع خامه تتراپک، پنیر خامه ای، پنیرهای چرب. مانند پنیر پیتزا، شیرهای پر چرب و انواع بستنی با پایه شیر کاربرد دارد.

بطور مثال از افزودن مقدار مناسب از این اسانس به اسانس کره ای که برای پنیر پیتزا استفاده می شود. که معمولا داری بوی بسیار تیز و ترش می باشد، طعمی کنترل شده، با کمی نت پروفایلی چرب حاصل می شود. این نت بویایی در زمان استفاده از پنیر پیتزا و زمان پخت، باعث رضایت بیشتر مشتری ها میشود.

موارد استفاده

در صنعت شیرینی و شکلات، انواع آبنبات های طعم دار و شکلات ها و تافی ها به اسانس خامه نیاز دارند. این اسانس برای ملایم و دلچسب کردن طعم ها در این محصولات یکی از کلیدی ترین اسانس هاست.

بطور مثال این اسانس برای متعادل تر کردن طعم تافی کره ای و یا شیری نقشی معجزه آسا داشته و طعمی خاص و دوست داشتنی به محصول می دهد. از موارد دیگر استفاده در محصولات تنباکویی می باشد. البته نوع این اسانس کمی متفاوت تر بوده و دارای پروفایل شیرین تر و مقاومت حرارتی بسیار بالا می باشد. به همین دلیل تشخیص استفاده از این اسانس در محصولات دشوار بوده و در بعضی از صنایع بعنوان راز اصلی طعم دلنشین محصولات می باشد.
حلالیت این اسانس در هر دو‌ نوع محلول های پایه آبی و پایه روغن بسیار مطلوب می باشد. انواع پرمصرف آن معمولا مقاوم تر حرارتی متوسطی دارند. دانسیته این اسانس نزدیک به آب بوده و معمولا تاثیر شاخصی بر روی بافت محصولات ندارد.

sliders 219

شرکت صنایع کیمیاگر آریان اسانس با بیش از سه دهه فعالیت در زمینه طراحی و تولید اسانس های خوراکی، دارای گواهی نامه های معتبر در این زمینه و آزمایشگاه های مجهز و دانش روز دنیا، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره ای در زمینه انتخاب و مصرف اسانس در محصولات مختلف صنایع غذایی میباشد. کارشناس خبره تیم فروش بهمراه مجموعه تیم با تجربه آزمایشگاه های ما، در تمام فرآیند خرید و خدمات فنی در کنار شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست