لبنیات

فرآورده های لبنی شامل گستره ی زیادی از مواد خوراکی، از شیر پاستوریزه با طعم های مختلف گرفته تا بستنی ، دوغ ، انواع پنیر ها و … می باشد.
به دلیل وجود کلسیم در فرآورده های لبنی مصرف این محصولات بالا می باشد، بنابراین کیفیت و تنوع طعم دهنده هایی که در این محصولات مورد استفاده قرار میگیرد، اهمیت خاصی دارد. زیرا باید جواب گوی سلیقه ی قشر گسترده ای از مردم باشد. بررسی های مختلف در این بخش ما را با سلایق و نیاز های گستره ی زیادی از مردم در این زمینه آشنا کرده و توانایی ما را در تولید اسانس های مورد نیاز شما بالا برده است.
اگر چه مردم در گذشته با مقایسه عطر و طعم لبنیات مصرفی با شیر تازه، تازگی و سلامت محصولات لبنی خود را می سنجیدند، اما امروزه با توجه به تنوع اسانس های مصرفی و طعم های تولید شده این کار دشوارتر شده است و به نسبت دامنه ی انتخاب شما نیز گسترش پیدا کرده است.
البته آنچه امروزه مردم به آن اهمیت می دهند، ارزش غذایی محصول ( طعم خوب و مطلوب، میزان شکر و چربی کم و کالری پایین) است. اسانس های شیر، کره، پنیر، خامه، نعنا و پونه (جهت استفاده در دوغ) و انواع اسانس های میوه ای و ترکیبی جهت استفاده در بستنی از تولیدات شرکت آریان اسانس جهت استفاده در صنایع لبنی می باشند که در پروفایل های مختلف تولید شده اند و بسته به نیاز و سلیقه ی شما در اختیار شما قرار می گیرند.
متخصصان ما در آریان اسانس در تلاشند تا علاوه بر تولید طعم های سنتی که در صنایع لبنی کاربرد دارند، همواره طعم های جدیدی برای استفاده در این صنعت طراحی و به شما عرضه کنند تا به شما در جلب رضایت بیشتر مشتریان کمک کنند.