اسانس وانیل خوراکی

اسانس وانیل

در بخش شیرینی و شکلات بی شک مهمترین اسانس مورد استفاده اسانس وانیل است. از این رو شرکت آریان اسانس اقدام به تولید اسانس های وانیل در دو حالت پودری و مایع کرده است.
وانیل پودری: رایج ترین وانیل موجود در بازار وانیل پودری است که پودری سفید با دانه ها بسیار ریز و یا کریستالی ( بسته به نوع آن) می باشد و عطر خوبی به شیرینی ها و دسرها می دهد.
شرکت آریان اسانس، وانیل پودری را در پروفایل های مختلف تولید کرده که بسته به نیاز و سلیقه ی مصرف کنندگان انواع مختلف آن را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.
• وانیلین: یکی از پرطرفدارترین طعم های دنیا در صنایع شیرینی و شکلات و بستنی است که اسانس پودری آن توسط شرکت آریان اسانس تولید شده که در دوشکل محلول در آب و روغن می باشد و امکان استفاده ی آن در انواع محصولات غذایی وجود دارد.
• وانیل مشابه خرسی: از لحاظ قیمت و کیفیت جایگزین مناسبی برای کسانی است که تاکنون از وانیل خرسی استفاده کرده اند. دوز مصرف این وانیل هم نسبتاً با دوز وانیل خرسی برابری می کند.
• وانیل مناسب جهت خنثی سازی محصولات آردی: این اسانس به صورت پودری و با دانه های بسیار ریز توسط شرکت آریان اسانس تولید میشود که جهت بوگیری محصولات آردی استفاده میشود و به دلیل ضعیف بودنش نسبت به سایر وانیل ها دوز بالاتری دارد.
• وانیل کریستالی: این وانیل دانه های ریز کریستالی دارد که دانه های آن نسبت به سایر وانیل های پودری درشت تر است و میتواند جهت خنثی سازی و ایجاد عطر مطلوب استفاده شود.
وانیل مایع: همان اسانس وانیل است که به صورت مایع تولید شده و برای معطر کردن انواع شیرینی و کیک و دسر کاربرد دارد و به نسبت وانیل پودری استفاده ی راحت تری مخصوصاً در نوشیدنی ها و بستنی ها دارد.
• وانیل کره ای: این اسانس به صورت مایع بوده و ترکیبی از اسانس وانیل و کره است که توسط شرکت آریان اسانس تولید شده و عطر خوبی به محصولات غذایی میدهد.
• وانیل کرمی: اسانس مایع وانیل که به صورت محلول در آب توسط شرکت آریان اسانس تولید شده و عطر فوق العاده ی وانیل را تداعی می کند و علاوه بر خنثی سازی جهت ایجاد عطر در محصول استفاده می شود و دوز مصرف نسبتاً پایینی دارد.